Pierwsza Komunia Święta – pomysły na ponadczasowe prezenty

Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem bardzo ważnym zarówno w życiu każdego dziecka, które do tego sakramentu przystępuje, jak i jego rodziców, chrzestnych oraz najbliższej rodziny. Nieodłącznym elementem uroczystości są prezenty i pamiątki, jakie bliscy podarowują dziecku. Jaki prezent wybrać, aby nie przyćmił on tego, co w tym dniu jest najważniejsze? Oto kilka propozycji.

Biblia lub pamiątkowy album

Książka dla wielu osób jest idealnym pomysłem na prezent – jest praktyczna, niesie ze sobą wartość w postaci wiedzy, jaką można dzięki niej zdobyć, wiele książek jest tak pięknie wydanych, że ocenia się je już niemalże jako małe dzieła sztuki.
Pamiątkowy album z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Pięknie wydany, w twardej oprawie, z przyjemną szatą graficzną oraz sporą ilością miejsca na własne notatki, wspomnienia oraz pamiątkowe zdjęcia z tego dnia.

Biżuteria, zegarek albo srebrny różaniec z kamieniami

Zegarek lub złota i srebrna biżuteria to prezent dość klasyczny, z pewnością trwały, będący cenną pamiątką.
Ciekawym pomysłem może być także wybór srebrnego różańca z kamieniami – w ostatnich latach mocno wzbogaciła się oferta różańców, ich staranne wykonanie oraz dobór tworzywa do ich wykonania niekiedy sprawiają, że wyglądem bliżej im do biżuterii niż przedmiotu religijnego. Dla dziewczynek można zdecydować się na dziesiątkę różańca w formie bransoletki lub pierścionka, co stanowi dodatkowy aspekt praktyczny. Zobacz: https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia.html

Comments are closed.