Papierowe kartki świąteczne – siła tradycji

Nowoczesne święta? Elektroniczne kartki? Tradycja jednak wygrywa i skutecznie broni się w zwariowanym świecie nowej technologii. Klasyczne kartki świąteczne na Boże Narodzenie otrzymane od listonosza wciąż cieszą bardziej niż SMS lub kilka linijek napisanych na tablicy Facebooka. W czym papierowe kartki wygrywają z innowacyjnymi rozwiązaniami?

Kartki świąteczne – odwrócenie zasad

Kartki świąteczne na Boże Narodzenie są tradycją od kilkuset lat, ale dziś, mimo że wszyscy o nich wiedzą – znalezione w skrzynce na listy, potrafią zaskoczyć. Forma życzeń nieco się odwróciła. Masowo wysyłane SMS-y może i są wygodniejsze i dochodzą do odbiorcy w kilka sekund. Praktyka każdej jednostki pokazuje jednak ich smutny wymiar. Czy kilkadziesiąt otrzymywanych wierszyków, wyskakujących na ekranie telefonu jeszcze cieszy? Owszem, jest to miły wyraz tego, że nadawca o nas pamięta. Mimo to, jak wielkim zaskoczeniem i radością będzie dla nas kartka, która przyszła pocztą, a linijki życzeń napisane są odręcznym pismem autora?

Kartka dla każdego i wszystkich

Tradycyjną kartkę świąteczną można dobrać do indywidualnych cech charakteru odbiorcy:

  • motywy biblijne idealnie sprawdzą się dla osób starszych lub głęboko wierzących – babcie i dalsi krewni z uczuciem będą przyglądać się malunkom lub pięknej grafice;
  • kartki zabawne, ze śmiesznymi tekstami trafią w gust osób młodych, lub wujka, który na spotkaniach rodzinnych sypie żartami;
  • eleganckie kartki biznesowe zostaną docenione przez klientów i kontrahentów branżowych, którzy dostrzegą w nich miłe podziękowanie i pamięć o sobie.

Comments are closed.