Obraz o znaczeniu religijnym

Warto jest umieścić w domowym kąciku modlitewnym obrazy przedstawiające szczególnie ważne motywy wyznania rzymsko-katolickiego. Jednym z motywów, które dodają szczególnie dużej otuchy wierzącemu jest symbolika Anioła Stróża, czyli Boskiego opiekuna.

Domowy Anioł Stróż obraz

Przedstawione na obrazach symbole wiary napełniają serce i duszę wierzącego radością i niosą otuchę w trudnych chwilach. Sceny przedstawiające Anioła Stróża w szczególnie wymowny sposób przypominają o bliskości z Bogiem. Obraz anioł stróż towarzyszy bowiem każdemu człowiekowi, i jak zapisano w Biblii, jest on pośrednikiem pomiędzy Bogiem i człowiekiem. Obrazek z motywem boskiego opiekuna doskonale nadaje się również do dziecięcego pokoju, gdzie będzie napełniał dziecko poczuciem bezpieczeństwa.

Boski opiekun każdego człowieka

Istnieje cały obszar nauki religijnej o aniołach, który nazywany jest angelologią. Według tej nauki, każdemu człowiekowi zamieszkującemu Ziemię towarzyszy Anioł Stróż, który opiekuje się nim aż do śmierci. Oczywiście anioł stara się naprowadzić osobę, nad którą roztacza swoją opiekę, na drogę dobra i chrześcijańskiej moralności. Jeżeli mu się to uda, wtedy człowiek trafi po śmierci do nieba, a anioł wstąpi wyżej w anielskiej hierarchii, aby dostąpić zaszczytu śpiewania w anielskim chórze i sławienia Trójcy Świętej. Zawsze warto jest mieć przy sobie symbol przypominający o opiece, jaką sprawują nad każdym człowiekiem anioły.

Comments are closed.