Nowość na rynku dewocjonaliów – gromnica z wosku pszczelego

Gromnica jest świecą, która pełni bardzo ważną rolę w religiach chrześcijańskich. Teraz coraz większym zainteresowaniem wśród wiernych cieszą się gromnice z wosku pszczelego.

Wosk pszczeli – naturalny wosk od pszczół


Wosk pszczeli jest jednym produktów pszczelich, który wytwarzany jest przez te pożyteczne owady w ich ulach. Wosk ten obfituje w wiele wartościowych składników, podobnie jak miód czy propolis.

Pszczele woski posiadają różnorodne zastosowanie. Używane są one między innymi do produkcji kosmetyków, woskowanych papierów, środków konserwujących. Najczęściej jednak stosowane są do wyrobu naturalnych świec.

Wosk pszczeli przyjemnie pachnie, nie kopci się i nie wydziela szkodliwych produktów spalania. Pojawiają się także doniesienia, że palenie świec z wosku pszczelego ma prozdrowotne właściwości.

Gromnica z wosku pszczelego – ekologiczna alternatywa


Przez długi czas w sklepach z dewocjonaliami można było zakupić jedynie gromnice wykonane z parafiny lub stearyny. Są to woski syntetyczne, pochodzenia petrochemicznego. Teraz jednak coraz częściej wybierane są gromnice z wosku pszczelego.

Naturalna gromnica z wosku pszczelego wyróżnia się charakterystycznym kolorem żółtym. Może być gładka albo posiadać fakturę plastra miodu. Produkowana jest metodą odlewania albo zwijania. Świeca ta ma przyjemny zapach miodowy.

Sklepy z dewocjonaliami oferują różne warianty gromnic z wosku pszczelego. Są to tradycyjne gromnice wysokie i o innych wymiarach. Mogą być także dekorowane.

Comments are closed.