Madonna i jej wizerunki.

Świętych czcimy w różnych ich wizerunkach i zobrazowaniach – czy to w formie obrazów czy figur. Wśród całego grona wspaniałych, uznanych przez kościół przykładów życia chrześcijanina jest jednak jedna osoba, której niedościgniony ideał jest wzorem nie tylko duchowości ale i piękna. Matka Boska, bo o niej mowa doczekała się chyba największej liczby różnego rodzaju wizerunków – zwłaszcza w postaci figur.

Figurka Matki Boskiej


Jeśli mówimy o figurce, na pierwszą myśl nam przychodzi bez wątpienia bardzo znane wszystkim i na całym świecie zobrazowanie z Matki Boskiej Niepokalanej. Jej niebieskie szaty i biel, a do tego rozłożone ręce dodają otuchy tym, którzy się przed nią modlą. Bardzo popularne są również Figurka Matki Boskiej Fatimskiej, z Lourdes oraz Różańcowej. Są to kolejne piękne wizerunki niedoścignionej Madonny, które często spotkamy w sklepach z dewocjonaliami czy podczas odpustów parafialnych na straganach.

W przydrożnych kapliczkach, kościołach i w naszych domach


Wszędzie goszczą figury Bogarodzicy. Wokół nich też gromadzimy się licznie podczas popularnych nabożeństw majowych czy różańcowych, podczas których wypraszamy łaski za wstawiennictwem Niepokalanej. Maryja jest z nami w każdym miejscu i czasie, a jej wizerunki pozwalają w sposób fizyczny doświadczać jej obecności podczas modlitwy.

Niektórzy z nas figurki Matki Boskiej https://www.meritohurt.pl/figurki/figurki-matki-boskiej.html noszą na co dzień przy sobie – część z nas ma je w formie „mini” na łańcuszku, są i tacy, którzy z Maryją podróżują w samochodach czy mają ją w miejscach pracy. Madonna i jej wizerunki towarzyszą nam wszędzie i pomagają przetrwać ciężkie czasy.

Comments are closed.