Jakie świece pogrzebowe wybrać?

Świece pogrzebowe jak powszechnie wiadomo składają się z dwóch kluczowych elementów. Mowa tutaj oczywiście o paliwie (oleju, wosku, parafinie) oraz o knocie, który umieszczony jest wewnątrz świec. Knoty wykonane są głównie z lnianego albo bawełnianego sznureczka.

Szeroki i różnorodny wybór świec pogrzebowych?

Do wyboru są obecnie nie tylko klasyczne świece woskowe, parafinowe i łojowe, ale również świece olejowe. Jeżeli chodzi o świece woskowe to producenci wykorzystują do ich produkcji głównie wosk pszczeli albo sojowy. Łojowe świece oparte są z kolei na tłuszczu zwierzęcym. Świece z wymiennymi wkładami olejowymi posiadają najczęściej obudowę wykonaną z wosku. Najlepszym wyborem są świece lane, a nie wypraski, które rozpadają się w rękach i mogą pękać. Otwór na wkłady olejowe można dopasować do każdej średnicy.

Świece olejowe – co warto wiedzieć?

Świece olejowe z wymiennymi wkładami są dość rzadko spotykane. Najczęściej można je spotkać w świecach liturgicznych, a nie pogrzebowych. Wkłady olejowe umieszczane są także w lampionach i zniczach. Obudowy mogą być wykonane nie tylko z wosku, ale również z parafiny, szkła i wielu innych tworzyw sztucznych. Jeżeli chodzi o same wkłady to zazwyczaj wypełnione są one specjalną kompozycją olejową. Większość wkładów jest bezzapachowych i pali się bez dymu. Warto wspomnieć o tym, że stosuje się mieszanki zimowe i letnie. Zimowe mieszanki jak łatwo się domyślić mogą palić się również przy ujemnych temperaturach.

Comments are closed.