Jakie najczęściej dewocjonalia można kupić na rynku?

Dewocjonalia, czyli inaczej mówiąc święte przedmioty mają być ziemskimi znakami w walce z mocami ciemności oraz przedmiotami, które umocnią nas w wierze poprzez modlitwę. Oczywiście, ich wybór jest przeogromny i można kupować je zarówno w różnych kolorach, jak i kształtach. Bardzo często są to również pamiątki rodzinne, które przechodzą z pokolenia na pokolenie i też są pewną tradycją trwania w takich wartościach jak chrześcijaństwo. Co prawda w ostatnich latach można zobaczyć zanik praktyk religijnych połączony z coraz to mniejszą powołań kapłańskich oraz uczestnictwem w niedzielnej Mszy Świętej. Postanowiliśmy jednak, że zajmiemy się tematem dewocjonaliów.

Różaniec

Matka Boża mówi o różańcu, że jest to ogromna broń przeciwko walce z szatanem, który jest panem tego ziemskiego świata. Warto jednak pamiętać, że celem katolika nie jest przeżycie za wszelką cenę, ale wierne trwanie przy nauce katolickiej, która czasem będzie wymagała „nadstawienia karku” czy też obelg ze strony bliskich nam osób.

Niestety, są to ziemskie trudy, z których nie możemy się nie podnieść. Różaniec ma ten plus, że możemy go zawsze mieć przy sobie i w wolnej chwili w pracy czy też w domu, jak najbardziej warto się pomodlić i rozważać jego tajemnice, w których mamy opis życia Naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz losów Maryi.

Święte obrazy

Co prawda świętego obrazu nie weźmiemy ze sobą do pracy, ale za to takie dewocjonalia https://www.meritohurt.pl jak obraz będą ozdabiać ściany naszych mieszkań, ale nie można do nich podchodzić tylko i wyłącznie jak do zwykłych ozdób, ponieważ są to przedmioty o ogromnej mocy, które pozwalają nam otrzymywać morze łask, a zarazem są znakiem dla nas i dla naszych domowników, że jesteśmy wierzący.

Szkaplerz

Jeżeli mówimy o świętych przedmiotach, jakimi są dewocjonalia, to nie możemy zapominać, że mają one być nie na pokaz, a świadczyć o naszej wierze. Szkaplerz karmelitański jest rzeczą o ogromnej mocy.

Matka Boża pod nadzwyczajnymi warunkami obiecała osobie go noszącej, że wyciągnie ją z czyśćca w pierwszą sobotę po śmierci.

Comments are closed.