Jak zrobić roratni lampion?

Dzieci niosące lampiony na roraty to tradycyjny widok w całej Polsce. Dla naszych pociech jest to niezwykłe uatrakcyjnienie mszy świętej. Często jest ona ukierunkowana w stronę dzieci, szczególnie podczas homilii. Bardzo fajnym sposobem na przygotowanie się do adwentowego czuwania, jest wspólne wykonanie z dzieckiem własnego lampionu.

Lampiony na roraty w różnych formach


Jeżeli chociaż przez chwilę się zastanowimy „jak to zrobić?”, okaże się, że materiały potrzebne do stworzenia potencjalnego lampionu są na wyciągnięcie ręki, w każdym domu.

Podstawowymi materiałami są takie rzeczy jak tektura, plastik i szkło. W przypadku dwóch pierwszych konieczne jest zorganizowanej jakiejś małej latareczki lub lampki led, która będzie źródłem światła. Plastik lub tektura zwyczajnie mogłyby się zająć ogniem od prawdziwej świeczki. Pomijając fakt, że jakby nie patrzeć, wersja elektroniczna jest dla Dzieci bezpieczniejsza.

Odnajdzie siebie i dziecko w lampionie


Niezastąpiona zaletą tworzenia własnego lampionu, jest możliwość spersonalizowania go w niepowtarzalny sposób. Wyjątkowymi ozdobami można sprawić, że blask stworzonej latarenki będzie jeszcze bardziej „nasz”.

Oczywiście, wiadomo, że nie każdy ma czas na własnoręczne robótki. Wtedy z pomocą przychodzą wszelkie sklepy z dewocjonaliami także te internetowe, lub inne markety wielobranżowe, które w sezonie zaopatrują się w różnorakie lampiony.

Comments are closed.