Dlaczego różaniec komunijny jest tak bardzo ważny?

Różaniec komunijny https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html jest jednym z najważniejszych atrybutów dziecka, które ma przyjąć sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Jest bardzo ważny i przez wiele osób jest uważany za niezbędny w życiu młodego katolika. Pierwszy różaniec jest podarunkiem właśnie na Pierwszą Komunię, której jest pamiątką. Dlaczego jest taki istotny?

Różaniec komunijny ułatwia modlitwę


Różaniec polega na odmawianiu całych dziesiątek, czyli dziesięciu powtórzeń modlitwy Zdrowaś Maryjo. Bardzo łatwo pogubić się w liczeniu. Trudno jest też liczyć i równocześnie skupić się na samej modlitwie. To po prostu wymaga rozproszenia uwagi. W tej sytuacji przydaje się różaniec. Przesuwając koraliki pomiędzy palcami można łatwo śledzić własną modlitwę i nie zajmować swoich myśli odliczaniem. To bardzo ważne zwłaszcza wśród dzieci, które muszą się bardzo mocno skupić, by poprawnie doliczyć do dziesięciu.

Zachęca do modlitwy


Dzieci lubią się modlić, o ile są do tego właściwie zachęcone. Muszą rozumieć wagę modlitwy i wiedzieć, że warto zwracać się ze swoimi problemami do Trójcy Świętej, Maryi i Świętych. Różaniec może zachęcać do modlitwy i przypominać o jej odmówieniu. Wystarczy nosić go w kieszeni lub w plecaku, by biorąc go w rękę przypomnieć sobie o modlitwie. Szczególnie ważny jest też w październiku, czyli miesiącu poświęconym Maryji i odmawianiu różańca. Nie sposób jest wyobrazić sobie pojawienie się na tych obrzędach bez różańca.

Comments are closed.