Dewocjonalia związane z okresem świąt

Każdy wierzący wie o tym, że najważniejszym świętem chrześcijańskim jest Wielkanoc. To właśnie wtedy odbywają się liturgie i obrzędy, które dla wiernych mają ogromne znaczenie symboliczne i emocjonalne. Paschał to świeca, która zapalana jest w okresie wielkanocnym, bo symbolizuje zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.

Paschał


Paschał to duża woskowa świeca w kolorze żółtym, która została wykonana z wosku pszczelego. Jest ona stosunkowo wysoka i pięknie zdobiona. Zdobienia mają wiele symbolicznych znaczeń, co na wiernych robi ogromne wrażenie. Świeca ta jest zapalana w szczególnym okresie. Ma ona symbolizować zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa z grobu. To zatem jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kościoła czy kaplicy właśnie w okresie wielkanocnym. Paschały to świece, które wystarczy kupić raz na kilka lat, ze względu na krótki czas palenia w okresie roku liturgicznego.

Gdzie kupić piękną świecą paschalną


Gdzie kupić piękną świecę paschalną? Tego typu rzeczy znajdują się w sklepach z dewocjonaliami, których można szukać zarówno stacjonarnie w pobliżu kościołów, jak też w sieci internetowej. O zaopatrzeniu kościoła w dewocjonalia związane z Wielkanocą warto pomyśleć odrobinę wcześniej. Ten czas w roku liturgicznym jest szczególnie ważny, zatem kościół musi być odpowiednio przygotowany do wszystkich mszy świętych i nabożeństw. Warto zdecydować się na prawdziwą świecę z wosku pszczelego, a nie świecę z wymienialnym olejowym wkładem

Comments are closed.