Chrzest Święty – co na pamiątkę?

Członkowie rodziny, która szczęśliwe się powiększyła z niecierpliwością wyczekują uroczystości Chrztu Świętego. Zastanawiając się nad odpowiednim prezentem dla nowo narodzonego malucha warto mieć na uwadze jego funkcję. Stanowi on pamiątkę, zatem powinien nawiązywać do okazji, a także przypominać o wartości Chrztu w życiu człowieka i miłości płynącej od rodziny dla dziecka.

Chrzest Święty – oprawa symboli

Podczas Chrztu Świętego http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest/pamiatki-na-chrzest-swiety.html człowiekowi towarzyszą nieodzowne symbole – chusta oraz świeca. Dzisiejsze technologiczne możliwości pozwalają obie te rzeczy spersonalizować. Oznacza to, że możemy – poza datą oraz imieniem – skorzystać z opcji umieszczenia na nich specjalnego przesłania-dedykacji, a nawet zdjęcia malucha. Wszystko to może mieć również określoną przez zamawiającego oprawę kolorystyczną.

Tak spersonalizowane symbole, mogą już same w sobie stanowić doskonałą pamiątkę Chrztu Świętego.

Chrzest Święty – pamiątki w srebrze i złocie

Jeśli zależy nam na tym, by prezent cechował się długowiecznością, warto postawić na srebro. Wykonane z tego kruszcu elementy są łatwe do utrzymania, mocne, a także stanowią elegancką ozdobę. Tym samym rodzą nie tylko rodzinny sentyment, ale również cieszą oko. Mogą być potem przekazywane dalszym pokoleniom.

Srebrna pamiątka Chrztu Świętego może przybierać wiele postaci. Na rynku mamy szeroką ich gamę. Bardzo modne są obrazki w srebrze, na których umieszcza się specjalną dedykację oraz wizerunek Anioła. Jest on symbolem Anioła Stróża, chroniącego życie człowieka i sprawującego nad nim opiekę.

W nawiązaniu do anielskiej opieki, srebrna pamiątka Chrztu Świętego może mieć formę figurki.

Innymi srebrnymi akcesoriami stanowiącymi pamiątkę Chrztu Świętego mogą być niemowlęce atrybuty, takie jak smoczek lub mała łyżeczka opatrzone dedykacją.

Złote pamiątki Chrztu Świętego to zazwyczaj łańcuszki z medalikiem lub krzyżykiem, bransoletki, a dla dziewczynek dodatkowo kolczyki.

Przy wyborze biżuterii lub drobnych akcesoriów na pamiątkę Chrztu Świętego, warto dodać do nich pudełeczka, w których będą mogły być bezpiecznie przechowane. Tutaj również istnieje możliwość personalizacji, czyli wykonania tabliczki z pamiątkowym grawerem z życzeniami. Będzie ona umieszczona wewnątrz opakowania, na wieczku.

Chrzest Święty – dodatki

Dobrym pomysłem będzie również zorganizowanie dodatków na uroczysty dzień Chrztu, które będą stanowiły pamiątkową oprawę. Sprawdzi się tu Biblia dla dzieci z dedykacją, a także album ze zdjęciami z tego ważnego dnia. Dodatkowo można zaopatrzyć się w pamiątkową skrzyneczkę z grawerem, w której będzie można przechować życzenia oraz drobne upominki.

Comments are closed.