Unikalny pomysł na prezent dla chrześcijanina

Figurka Świętego Michała Archanioła jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla chrześcijanina. Można go podarować z okazji urodzin, bierzmowania, Komunii Świętej, czy po prostu bliskiej osobie bez okazji. Michał Archanioł jest bardzo ważną postacią w wierze katolickiej. Jak wybrać figurkę Michała Archanioła? Co znaczy imię świętego?

Święty Michał Archanioł

Michał jest jednym z archaniołów w:

  • chrześcijaństwie,
  • islamie,
  • judaizmie.

To święty Kościoła prawosławnego oraz katolickiego. Figurki z jego podobizną cieszą się dużym uznaniem na rynku. Zakupić je można w sklepie z dewocjonaliami, lecz także w sklepach online. Hebrajskie imię oznacza „któż jak Bóg”. Okazuje się, że Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko szatanowi, który stanął przeciwko Bogu i nakłonił do buntu aż 1/3 aniołów. Co ciekawe, w judaistycznej religii jest to anioł wyższego rzędu, jak i w islamie Michał stanowi jedną z najważniejszych postaci aniołów. 

Figurka Św. Michała Archanioła

figura św. michała archanioła

Figura św. Michała Archanioła, dostępna np. na stronie: https://www.meritohurt.pl/figurki/figurki-sw-michal-archaniol.html może stanąć w każdym katolickim domu. Podczas zakupu postawmy na solidne wykonanie trwały materiał, dzięki czemu bardzo ładnie będzie się prezentował przez wiele lat. Oczywiście sama postać Archanioła jest też często spotykana w Kościołach. Posiadając w domu taką figurkę cały czas możemy umacniać swoją wiarę i iść drogą Chrystusa. Warto odmawiać specjalne modlitwy do Św. Michała Archanioła, które dadzą nam spokój ducha i pozwolą być bliżej Boga. Figurka jest ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. 

Comments are closed.