Tajemnice Radosne na rowerze

Odmawianie Różańca to rozważanie życia Jezusa Chrystusa i Maryi. Warto nauczyć się kolejnych części, a jest ich aż cztery, ponieważ tylko w ten sposób odmawiana modlitwa ma sens. Każda część to pięć różnych tajemnic, warto znać je na pamięć, co wcale nie jest trudne, bo to ważne epizody z życia Chrystusa i jego Matki.

Jak dni tygodnia

Części Różańca czyli Radosna, Bolesna, Chwalebna i Światła przeznaczone są na poszczególne dni tygodnia. Tajemnice Radosne odmawia się w poniedziałki i soboty, Chwalebne w środę i niedzielę, Bolesne we wtorek i piątek a Światła w czwartek. Najłatwiej odmawiać na tradycyjnych paciorkach, ale są również wersje krótsze, które posiadają tylko dziesięć koralików. Są różańce w formie bransoletek i obrączek, z półszlachetnych kamieni i zwykłych plastikowych kuleczek. Jest również różaniec na rower.

Zupełnie inny różaniec na rower

Różaniec na rower ma nieco inną formę od tradycyjnego, ale został tak skonstruowany, by rowerzysta mógł łatwo i bezpiecznie paciorki przesuwać odliczając w ten sposób „Zdrowaś Maryjo”. To mała tarcza montowana na kierownik z kolorowymi wypustkami, które łatwo przesuwać kciukiem. Z powodzeniem można go również założyć, na przykład na wózek dziecięcy i podczas spaceru skupić się na tej modlitwie o wielkiej mocy. Jazda na rowerze sama w sobie wymaga skupienia i używanie podczas niej tradycyjnych koralików nie do końca może być bezpieczne.

Sprawdź różańce rowerowe na https://www.meritohurt.pl/gadzety-chrzescijanskie/rozaniec-na-rower.html

Comments are closed.