Obraz religijny do sypialni

Obraz religijny powinien być w każdym katolickim domu. Nie jest to tylko ozdoba, ale również, a może przede wszystkim miejsce, w którym można usiąść pomyśleć, odmówić modlitwę. Jak wybrać obrazy religijne do sypialni? 

Obraz religijny w sypialni-dlaczego? 

Wiele osób zdziwi się, że dobrze jest powiesić obraz religijny w sypialni. Przecież świadectwo wiary powinno znajdować się w salonie, w centralnym jego punkcie. Tak. Powinien również znajdować się w sypialni, gdyż jest to miejsce ustronne, osobiste. Miejsce, w którym odpoczywamy, ale również myślimy, czy odmawiamy modlitwę. Obrazy religijne potrzebują chwili refleksji, zadumy i modlitwy, by spełnić swoją najważniejszą rolę. 

Jak wybrać obrazy religijne? 

Tematyka jest podstawową kwestią w trakcie wyboru obrazu religijnego. Bardzo dobrze na samopoczucie wpłynie obraz, na którym znajdują się Anioły. Taki obraz zapewnia spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że ktoś nad nami czuwa, opiekuje się.

Św. Rodzina jest synonimem rodziny, która jest zgodna, wspiera się i razem, wspólnie idzie przez życie, mierząc się z codziennymi trudnościami. Pielęgnowanie więzi rodzinnych, troska o najbliższych – to jest ważne. Obraz ten jest również niezmiernie ważny dla par starających się o dziecko oraz dla rodzin na różnym etapie macierzyństwa. 

Dla wielu rodzin bardzo ważny jest wizerunek Ojca św. Jana Pawła II. Dlaczego? Tego nie trzeba przypominać. Wszyscy kochamy Ojca św. i tęsknimy za nim.

Comments are closed.