Klęcznik kościelny – w Świątyni i poza nią

Kościelne ceremonie czasem odbywają się w terenie. Msze polowe odprawiane podczas świąt lub innych okoliczności zmuszają, aby struktura świątyni została odwzorowana poza jej murami. Układ ławek, ołtarz lub konfesjonał muszą znaleźć swoje miejsce na zewnątrz, a wierni, uczestniczący w obrzędzie, powinni przeżywać go w sposób tożsamy do tego, który toczy się w Domu Bożym. Klęcznik kościelny jest wówczas niezmiernie przydatny, dlatego jego funkcja w życiu kościoła jest ważna.

Klęcznik kościelny w drodze

Klęcznik kościelny jest bardzo przydatny, ale czasem musi być przetransportowany. Powinien być zatem wykonany tak, aby można było go łatwo i szybko złożyć oraz rozłożyć. Producenci klęczników oferują więc modele, które charakteryzują się minimalną formą, prostą konstrukcją, ale jednocześnie łatwą obsługą.

Klęcznik kościelny kluczem do owocnej rozmowy z Bogiem

Klęcznik kościelny może mieć jednak znaczenie dużo głębsze, które zrozumieć może jedynie osoba wierna, znajdująca w modlitwie pomoc i ukojenie. Zgodnie z poglądami, rozmowa z Bogiem to jak spotkanie z najlepszym przyjacielem. To czas, który chce się poświęcić na wszystkie sprawy, prośby, bolączki i podziękowania. Prawdziwa modlitwa nie trwa zatem kilka chwil, ale czasem się przedłuża i jest to indywidualna sprawa każdego człowieka. Klęcznik ma za zadanie podeprzeć wymuszoną postawę i pozwolić na pełne skupienie swoich myśli wokół Boga.

Comments are closed.